Analiza procesów

Wdrożenie systemu ERP to bardzo dobry moment, aby przeanalizować procesy biznesowe w firmie i na tej podstawie ocenić ich skuteczność. Dzięki temu, osoby decyzyjne będą lepiej przygotowane do wprowadzenia nowego rozwiązania. W trakcie analizy część problemów znajdzie swoje rozwiązanie. Dlatego warto poświęcić czas na to działanie. Etapem, którym następuje po analizie, jest modelowanie procesów biznesowych z uwzględnieniem nowych informacji i pomysłów. W modelowaniu udział biorą przedstawiciele firmy oraz dostawcy systemu.

System ERP posiada wiele gotowych rozwiązań i schematów przebiegu procesów. Warto z nich skorzystać w przypadku, gdy firma działa w sposób standardowy. Jeśli jednak istnieją procesy specyficzne, należy je opisać i zamodelować, ponieważ mogą one mieć wpływ na całość wdrożenia. Nierozpoznane mogą opóźnić proces zmian w firmie i zwiększyć koszty projektu.

Dla klientów zainteresowanych wdrożeniem systemu ERP wykonujemy analizy procesów i opisujemy je w odpowiednim dokumencie. Na bazie tych prac, przeprowadzamy wdrożenie. Dokument analizy przedwdrożeniowej stanowi swego rodzaju plan implementacji systemu i koncepcję jak ma ona przebiegać.

Jeśli chcesz wdrożyć system ERP z sukcesem i nie wiesz od czego zacząć, to skontaktuj się z nami. Doradzimy, podpowiemy, pomożemy przygotować odpowiedni sposób działania. Napisz lub zadzwoń. Zapraszamy.